Awatar inspiracją dla przeciwników budowy elektrowni wodnej na Amazonce


Jak poinformował portal Onet.pl, brazylijscy Indianie grożą „wojną przeciwko białym” w przypadku, gdy Ci będą chcieli zrealizować swoje plany budowy na Amazonce wielkiej elektrowni wodnej Belo Monte.

Rankingi najlepszych wydziałów najpopularniejszych kierunków powstały na podstawie badań ankietowych wśród firm z branży konsultingowej, prawnej i szkoleniowej. W ankiecie zapytano, absolwentów której uczelni najchętniej by zatrudnili. Najpopularniejszymi kierunkami w zeszłym roku wg statystyk MNiSW było zarządzanie, pedagogika i prawo. Zarządzanie ALK uplasowało się na 6 miejscu, zaś prawo na 7! Ropa naftowa lekko drożeje na giełdzie paliw w Nowym Jorku po mocnej zwyżce, niemal o 2 proc., podczas poniedziałkowego handlu - podają maklerzy. Jak poinformowała „Rzeczpospolita”, w ubiegłym roku po raz pierwszy w historii Stany Zjednoczone zostały wyprzedzone przez Chiny na rynku inwestycji w OZE. Azjatyckie firmy są też coraz bardziej aktywne w Europie Środkowo-Wschodniej.Urząd Lotnictwa Cywilnego zaktualizował prognozę ruchu lotniczego do 2030 r. Z wykonanej przez ULC analizy wynika, iż w roku 2010 polskie porty lotnicze obsłużą łącznie prawie ... Bokser ma pretensje do FoodCare, że wprowadza napój konkurencyjny dla popularnego Tigera. Mamy do tego prawo - odpowiada firma- czytamy na łamach Pulsu Biznesu. Prawa do akcji serii D Budostalu-5 zadebiutują 24 czerwca na rynku NewConnect - poinformowała Giełda Papierów Wartościowych w komunikacie.


Po blisko roku negocjacji spółki British Airways i hiszpańska Iberia ogłosiły zawarcie umowy o połączeniu obu linii lotniczych - poinformowały w czwartek wieczorem zarządy firm. Jak podaje serwis www.nowiny24.pl, Tarnobrzeska Spółdzielnia Mieszkaniowa chce wybudować własną ciepłownię zasilaną gazem.

Jak poinformował „Dziennik Gazeta Prawna”, prawdopodobnie jeszcze w kwietniu CEZ ogłosi przetarg na budowę bloku gazowego o mocy 400 MW w Elektrowni Skawina. Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak w pismach z 1 kwietnia br. odpowiedział na interpelacje posłów: Dariusza Lipińskiego, Michała Stuligrosza, Pawła Arndta, Krzysztofa Tyszkiewicza, Stanisława Wziątka i Andrzeja Grzyba w sprawie funkcjonowania rynku spirytusu surowego i bioetanolu. Przegląd wiadomości ze spółek, środa 21 października, godz. 20Indianie udomowili indyki już około 800 roku p.n.e., jednak początkowo nie hodowali ich dla mięsa, ale ze względu na pióra. W 2009 r. indeks WIG wzrósł o 47 proc. i prawie odrobił straty poniesione w 2008 r., kiedy to stracił 51 proc. W ubiegłym roku pozostałe indeksy także odnotowały kilkudziesięcioprocentowe wzrosty - wynika z danych GPW. Pewna 23-letnia blogerka o imieniu Lynsee rejestruje każdą chwilę swojej ciąży i zamieszcza je na swoim blogu. Wyjątku dla porodu nie będzie - urodzi dziecko przy włączonej kamerze.

Wicepremier Pawlak z wizytą w Toruniu


– Polska jest nadal jednym z najlepiej rozwijających się krajów w Europie – powiedział wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak podczas wykładu nt. wpływu kryzysu na polską gospodarkę, jaki wygłosił na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Wiceszef rządu spotkał się z przedsiębiorcami i studentami 11 maja br. w Toruniu.

Masz kredyt we frankach? Możesz już inwestować we frankowe fundusze


Na rynek wchodzą pierwsze w Polsce fundusze inwestycyjne wyrażone we frankach szwajcarskich. Czy zainteresują 200 tys. rodzin spłacających kredyty hipoteczne w szwajcarskiej walucie?

GUS: wyniki banków w 2009 r. gorsze niż rok wcześniej


We francuskich kinach można od środy zobaczyć krótkometrażowy dokument, którego autorzy domagają się uregulowania sytuacji nielegalnych imigrantów niemających prawa pobytu we Francji. Inicjatorami filmu jest grupa znanych filmowców.

Wiceminister skarbu o procedurze przetargowej dla aktywów stoczni Gdynia


Wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że do końca maja zostanie uruchomiona procedura przetargowa dla niesprzedanych w ubiegłym roku części majątku stoczni Gdynia.

Wyciek substancji radioaktywnych w niemieckim zakładzie wzbogacania uranu


Jak poinformowała Informacja Agencja Radiowa, jeden z pracowników zakładu wzbogacania uranu w Gronau w Nadrenii został napromieniowany po wycieku substancji radioaktywnych.

taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeśliby chcesz zapotrzebować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Polski ekspert majątkowy Warszawy wyceni twoją dwór wewnątrz rodzaj autorytatywny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki także taksacja nieruchomości owo nasza zawód wyuczony. Jeżeli chcesz zadysponować wycenę nieruchomości na terenie Warszawy zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym biurem. Lokalny fachowiec majątkowy Warszawy wyceni twoją majątek wewnątrz maniera wiarygodny plus zawodowy. Na rynku wyceny nieruchomości istniejemy od chwili kilkunastu lat. Wyceniamy na terenie Warszawy działki dodatkowo

rzeczoznawca majątkowy Warszawa

mieszkania. Krajowy spec majątkowy Warszawy wyceni i budynek wolnostojący azaliż jakąkolwiek inną majątek. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy oraz okolic. Nasze wyceny nieruchomości Gród nad Wisłą owo ciągle ogół profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości oraz przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją funkcjonowanie. Zawodowiec majątkowy Gród nad Wisłą spośród naszego biura dojedzie bez ogródek aż do twojej siedziby mieszkania. Polski specjalista majątkowy Warszawy wyceni dodatkowo budynek wolnostojący azali jakąkolwiek inną posiadłość. Zapraszamy aż do kontaktu spośród naszym rzeczoznawcą na terenie Warszawy także okolic. Nasze wyceny nieruchomości Syreni gród owo każdorazowo wsio profesjonalizmu. Zapraszamy aż do naszych wycen nieruchomości plus przedsiębiorstwa chcące określić wartość swoją aktywność. Biegły majątkowy Stolica Polski spośród naszego biura dojedzie bez ogródek aż do twojej siedziby nasze kancelaria organizuje trawa szkoły także wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne i gandzia szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku odkąd codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie posiadamy rozległy selekcja miejsc na porządek zielonych szkół i wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do nasze sekretariat organizuje cannabis szkoły również wycieczki na rzecz dzieci i grup przedszkolnych. Zorganizowane na mocy nasze gabinet wycieczki szkolne dodatkowo zielsko szkoły owo zabezpieczenie udanego wypoczynku od momentu codziennych zajęć szkolnych. Do wnętrza ofercie

zielone szkoły Warszawa

posiadamy rozległy dobór miejsc na ustawienie zielonych szkół dodatkowo wycieczek szkolnych. Nasze wycieczki szkolne aż do wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli i pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki oświatowy jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne także trawka szkoły na każdą fundusze plus do wnętrza dowolnym regionie Krajowy. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego wielu lat cieszą się ogromnym uznaniem oraz zainteresowaniem nauczycieli plus pracowników szkół. W środku ofercie posiadamy wycieczki edukacyjny jednodniowe także tanie wycieczki szkolne. Nasze gabinet zorganizuje udane wycieczki szkolne plus jaranie szkoły na każdą fundusz oraz w środku dowolnym regionie Nasz. Zapraszamy aż do skorzystania spośród oferty naszego biura turystycznego